Wielka Brytania: na rzucenie nałogu nigdy nie jest za późno

Autor: Daily Mail, PAP/Rynek Zdrowia • • 12 września 2009 21:32

Brytyjka Winne Langley postanowiła w końcu rzucić palenie. Nałogowi hołdowała przez 95 lat, ale teraz, w wieku 102 lat, uznała, że czas z tym skończyć - donosi 'Daily Mail".

Wielka Brytania: na rzucenie nałogu nigdy nie jest za późno
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Swego pierwszego papierosa pani Langley zapaliła, gdy w Europie wybuchła pierwsza wojna światowa. Od tego czasu paliła regularnie. Dziś mówi, że papierosowy dym „przestał jej już sprawiać przyjemność”. Dodaje, że pogarsza się jej wzrok, więc niewykluczone, że za kilka lat nie będzie już mogła dostrzec paczki papierosów.

Winne Langley jest świadoma zagrożeń wiążących się z paleniem. Przypuszcza, że nie zachorowała na raka, bo się ... nie zaciągała.

Od pierwszego „dymka” w 1914 roku pani Langley paliła średnio po pięć papierosów dziennie, co - jak oblicza „Daily Mail” - oznacza, że w sumie wypaliła ich ponad 170 tysięcy.

Dziś, choć postanowiła rzucić palenie, uważa, że stale rosnąca cena papierosów jest „obrzydliwa”, podobnie jak i zakazy palenia w miejscach publicznych. Jej zdaniem, każdy powinien móc palić, gdzie mu się podoba.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze