Wielka Brytania: kobieta wyłudziła 130 tys. funtów, wmawiając wszystkim chorobę syna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 października 2009 13:08

Brytyjka, która udawała, że jej syn jest jednym z najbardziej chorych dzieci w Wielkiej Brytanii, wyłudziła ponad 130 tys. funtów z opieki społecznej.

Z powodu oszustwa dziecko przyjmowało niepotrzebne leki i przeszło operację - informuje Press Association.

Detektyw Mark Uren, który prowadził śledztwo, powiedział w sądzie, że kobiecie udało się zmanipulować lekarzy i dzięki temu mogła wyłudzać publiczne pieniądze. W związku z wyimaginowaną chorobą syna, 35-letnia matka otrzymywała rocznie ok. 20 tys. funtów zasiłku.

Kobieta woziła dziecko do przedszkola na wózku inwalidzkim, do którego przymocowała butlę z tlenem. Oprócz pieniędzy, które wyłudziła od opieki społecznej otrzymała także liczne prezenty od stowarzyszeń charytatywnych. Wśród nich znalazł się samochód, bilety na koncert oraz wycieczka na Teneryfę.

Oszustwo zostało wykryte przez pediatrę, którego zaniepokoiło to, że chłopiec choruje przez kilka lat i mimo to nikt nie był w stanie postawić diagnozy.

Sędzia, który prowadzi sprawę zarządził przeprowadzenie badań psychiatrycznych. Syn oszustki uwierzył matce. Myślał, że rzeczywiście jest chory...

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum