×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wielka Brytania: Polacy narzekają na tamtejszą służbę zdrowia

Autor: polishexpress.co.uk/Rynek Zdrowia19 grudnia 2015 11:58

Wykupienie prywatnego ubezpieczenia medycznego doradza polishexpress.co.uk Polakom mieszkających na Wyspach i wskazuje na niedomagania National Health Service (NHS), czyli Narodowej Służby Zdrowia.

Wielka Brytania: Polacy narzekają na tamtejszą służbę zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NHS utrzymywana jest ze środków publicznych. To piąty pod względem wielkości pracodawca na świecie, zatrudnia 1,7 mln osób. Opinie osób, które korzystały z podstawowej opieki medycznej, czyli lekarza rodzinnego w ramach NHS, są bardzo podzielone, z przewagą tych negatywnych - wskazuje polishexpress.co.uk.

Przypomina, że Jeremy Hunt, minister zdrowia, przyznał w ubiegłym roku, iż 12 500 pacjentów umiera w Anglii z powodów błędów lekarskich. Niestety niewiele się zmieniło od tego czasu.

”Mamy wybór. Możemy leczyć się na Wyspach i ryzykować, że od GP (General Practitioner to pierwsze miejsce, z którym pacjent ma kontakt z lekarzem) wyjdziemy bez właściwej diagnozy, albo lecieć do Polski i skorzystać z prywatnego leczenia” - wskazuje portal.

Dodaje, że Polacy, którzy pracują na Zachodzie legalnie i mają ubezpieczenie, w razie choroby masowo przylatują do kraju. Ale jest też inne wyjście. To Private medical insurance, czyli ubezpieczenie, z którego pokrywa się koszty leczenia prywatnego, umożliwia ono dostęp do prywatnych placówek i lekarzy specjalistów. Unika się w ten sposób korzystania z NHS.

Czytaj: www.polishexpress.co.uk

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze