Większość Polaków czuje się dobrze poinformowana o akcji szczepień przeciwko COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2021 14:14

Prawie 60 proc. Polaków czuje się dobrze poinformowana o akcji szczepień przeciwko COVID-19 - wynika z sondażu United Surveys opublikowanego w środowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Większość Polaków czuje się dobrze poinformowana o akcji szczepień przeciwko COVID-19
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Z sondażu dla "DGP", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wynika, że 58,9 proc. respondentów czuje się dobrze poinformowanych o akcji szczepień, a 37 proc. uważa, że nie są dobrze poinformowani w tej sprawie.

Bardziej przekonani są mężczyźni - 62 proc. z nich uznało, że czują się dobrze poinformowani (odpowiedzi "tak" lub "raczej tak"). Taką samą odpowiedź udzieliło 52 proc. kobiet. Z sondażu wynika, że najlepiej poinformowani czują się seniorzy w wieku 70 i więcej lat (74 proc.) i mający 60-69 lat (69 proc.).

Respondentów pytano też o to, czy osoby zaszczepione powinny być zwolnione z przestrzegania niektórych obostrzeń epidemicznych, takich jak np. noszenie maseczki. 55 proc. respondentów uznało, że nie powinno być żadnych ustępstw, 36 proc. - że powinny. 9 proc. respondentów było w tej kwestii niezdecydowanych.

Zapytano również, czy rząd dobrze radzi sobie z organizacją szczepień. Blisko 37 proc. respondentów uznało, że tak, a ponad 46 proc. - że nie. Najlepiej akcję szczepień ocenili najmłodsi respondenci w wieku 18-29 lat - 36 proc. z nich i najstarsi mający 70 i więcej lat - 50 proc z nich. Najlepiej ten aspekt działań rządu ocenili wyborcy PiS - 69 proc., a najgorzej wyborcy KO - 12 proc.

Sondaż United Surveys wykonano 9 stycznia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum