Wiedza o HIV i AIDS nie zaszkodzi, może pomóc, czyli edukacja w Walentynki

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 12 lutego 2019 19:24

Edukatorki seksualne z Grupy Ponton stworzyły graficzną kampanię edukacyjną o HIV/AIDS, by szerzyć rzetelną oraz przystępną wiedzę na temat wirusa wśród młodzieży i młodych dorosłych. Akcja odbędzie się na Instagramie Grupy - @grupaponton oraz w przestrzeni publicznej. Start w Walentynki, czyli 14 lutego.

Wiedza o HIV i AIDS nie zaszkodzi, może pomóc, czyli edukacja w Walentynki
Fot. Grupa Ponton

Akcja potrwa do końca kwietnia. Co środę na Instagramie @grupaponton pojawiać się będzie nowa grafika ilustrująca jedno z zagadnień dotyczących HIV/AIDS wraz z wyczerpującym komentarzem edukatorki seksualnej podanym w prostej do zrozumienia, ciekawej formie.

Omówionych zostanie 10 ważnych zagadnień związanych z zakażeniem wirusem HIV i zachorowaniem na AIDS.

Jak podaje Grupa Ponton w informacji dla mediów, kampania odpowie m.in. na wątpliwości dotyczące dróg zakażenia HIV, płynów zakaźnych, testowania w kierunku HIV w ciąży, skrótu N=N, długości życia z wirusem, prezerwatyw jako zabezpieczenia przed zakażeniem, profilaktyki poekspozycyjnej, czy wciąż żywego i szkodliwego mitu o tym, że komary przenoszą HIV.

- Atutem kampanii są grafiki wykonane przez młode, rozwijające się ilustratorki. Ich świeże, różnorodne estetyki nadają intrygującego tonu całej akcji i przemówią do młodych osób, co jest głównym celem naszej kampanii - mówi Magda Falińska, kierująca kampanią w Grupie Ponton, zapraszając do jej śledzenia na Instagramie Pontonu, na https://www.instagram.com/grupaponton.

Jak powiedział Paweł Mierzejewski, koordynator programu Pozytywnie Otwarci, najlepszą formą prewencji zakażeń HIV jest edukacja. Dotyczy to szczególnie młodych ludzi którzy, jak wynika z danych NIZP-PZH, zakażają się tym wirusem najczęściej. - Choć dzięki nowoczesnym terapiom z HIV można żyć długo i relatywnie bezpiecznie, kluczem do walki z epidemią wciąż jest profilaktyka - przypomniał.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum