Wiedeń: UEFA szkoli lekarzy

Autor: UEFA/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2012 11:23

W Wiedniu zorganizowano warsztaty w ramach Programu Edukacji Lekarzy Piłkarskich UEFA. Lekarze pracujący w europejskiej piłce nożnej mieli okazję poznać zaawansowane techniki pomocy oraz podzielić się najlepszą praktyką lekarza piłkarskiego.

Trwające w dniach 20-24 lutego zajęcia poprowadziła Komisja Medyczna światowej organizacji piłkarskiej UEFA oraz lekarze zajmujący się nagłymi przypadkami. Uczestniczy musieli ukończyć dwa przedmioty: "Rola i odpowiedzialność lekarza drużyny" oraz "Leczenie w nagłych przypadkach". Realizowano praktyczne ćwiczenia w różnych sytuacjach, takich jak kontuzje kręgów szyjnych, nagłe zatrzymanie krążenia i zablokowane drogi oddechowe - informuje UEFA.

Komisja Medyczna UEFA podkreśla silne powiązania medycyny piłkarskiej z traumatologią, ortopedią, fizjoterapią, fizjologią, sektorem farmaceutycznym oraz specjalnościami z zakresu żywienia i higieny. Stawia też na rozwój nowych obszarów, w tym przystosowania do zmęczenia spowodowanego długą podróżą samolotem oraz do uprawiania sportu na wysokości i w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Więcej: www.pl.uefa.com
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum