Wiceprezes PSL wygrał walkę z koronawirusem i opuścił szpital

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2020 20:55

Wiceprezes PSL Adam Jarubas po miesięcznym pobycie opuścił w czwartek (16 kwietnia) szpital, gdzie przebywał w związku z zakażeniem koronawirusem. ''Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść'' - napisał na portalu społecznościowym europoseł.

Wiceprezes PSL po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem, miesiąc temu trafił na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

- Jestem w domu z rodziną i czuję się bardzo dobrze. Dziś minął równy miesiąc, odkąd z wirusem znalazłem się w szpitalu. Moje leczenie trwało dość długo. Czeka mnie jeszcze leczenie domowe. Jestem szczęśliwy, że udało mi się z tego wyjść - podkreślił Jarubas.

Wiceprezes PSL po wykryciu u niego zakażenia koronawirusem, miesiąc temu trafił na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Był to jego pierwszy pobyt w szpitalu, jako pacjenta.

- Dotąd byłem dzieckiem szczęścia. Nigdy w życiu poważnie nie chorowałem, nie byłem w szpitalu. Pracę lekarzy, pielęgniarek, obsługi znałem przede wszystkim z ludzkich opinii i filmów. Dziś z perspektywy własnego doświadczenia muszę przyznać, że to prawdziwi bohaterowie. Jestem tym wszystkim ludziom naprawdę wdzięczny - zapewnił polityk.

Dodał, że wychodząc ze szpitala "odebrał ważną życiową lekcję".

- Zabrzmi banalnie: nikt z nas nie jest nieśmiertelny i nawet ci, którym nigdy w życiu nic nie dolegało, z dnia na dzień mogą stanąć na krawędzi. Dlatego warto cieszyć się życiem - każdym dniem, dbać o zdrowie, pielęgnować dobre relacje z innymi, rzetelnie pracować i mieć nadzieję w tych trudnych ''beznadziejnych czasach'' - zaznaczył wiceprezes PSL.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum