×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wiceminister Szczurek-Żelazko poznała metodę ”duchowego uzdrawiania służby zdrowia”?

Autor: polsatnews.pl/Rynek Zdrowia27 grudnia 2017 10:10

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z zarządem Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. "Celem spotkania było zapoznanie Pani Minister z metodą duchowego uzdrawiania oraz omówienie możliwości wprowadzenia tej metody do publicznej służby zdrowia" - głosi komunikat.

Wiceminister Szczurek-Żelazko poznała metodę ”duchowego uzdrawiania służby zdrowia”?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na stronie Stowarzyszenia w komunikacie zatytułowanym ''Spotkanie z Panią Minister Żelazko w sprawie wprowadzenia Duchowego Uzdrawiania do Publicznej Służby Zdrowia'' zwrócono uwagę, ''że wiele osób w Ministerstwie i Rządzie nie wie na czym ta metoda polega i potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii. Mam nadzieję, że będzie więcej spotkań i że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z uzdrowicieli w służbie zdrowia".

Polsat News, który jako pierwszy poinformował o spotkaniu, wysłał maila do rzecznika prasowego ministra zdrowia, z prośbą o odpowiedź, czy do takiego spotkania faktycznie doszło i czy rozważane jest wprowadzenie metody duchowego uzdrawiania do publicznej służby zdrowia. Odpowiedź jeszcze nie nadeszła.

W statucie PSDU możemy przeczytać, że organizacja ma na celu "zrzeszanie duchowych uzdrowicieli dyplomowanych, osób będących na stażu i osób wspierających, które działają na rzecz niesienia pomocy poprzez duchowe uzdrawianie, polegające na modlitwie, medytacji i nakładaniu rąk".

Czyta też: Ministerstwo Zdrowia o niefortunnym spotkaniu wiceminister

Cele stowarzyszenia realizowane są m.in. poprzez "wspólne medytowanie dla własnego rozwoju duchowego osób stowarzyszonych i dla dobra innych ludzi poprzez tworzenie pozytywnych relacji międzyludzkich" oraz "współpracę z instytucjami i organizacjami medycznymi, samorządami terytorialnymi, administracją rządową, organizacjami społecznymi w zakresie poprawy zdrowia ludzi dotkniętych chorobą".

Czytaj: www.polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze