Well.pl – portal dobrej strony życia. Grupa PTWP wchodzi w nowy obszar wydawniczy

Autor: oprac. PG • Źródło: PTWP18 listopada 2021 07:23

– Portal dla internetowych estetów, ludzi poszukujących „oddechu” od natłoku wiadomości, ale jednocześnie ciekawych świata, zorientowanych na rozwój i piękno. Tak prezentuje się profil tematyczny nowego serwisu lifestylowego uruchomionego przez Grupę PTWP. Funkcję redaktor naczelnej portalu Well.pl pełni Aleksandra Nagel, związana wcześniej m.in. z Kobieta.pl czy WP Kobieta.

Austria / Shutterstock

Well.pl powstał w odpowiedzi na rosnącą świadomość konsumentów dóbr premium oraz kształtujące się na jej podstawie trendy związane z ideą LOHAS (Lifestyle of Health and Sustainability, czyli na zdrowym i odpowiedzialnym stylu życia), a także nową erą luksusu i zwróceniem uwagi odbiorców w stronę zrównoważonych marek. 

W ramach portalu prowadzone są działy: styl, (moda, uroda), home&garden (dom, ogród, design), art&culture (film, sztuka, muzyka, książki, popkultura), life (food&drink, travel, moto, wellness, good life) oraz ludzie. Na łamach Well.pl czytelnicy znajdą przekrojowe materiały dziennikarskie, rankingi (inspirujących) miejsc i produktów luksusowych oraz autorskie wywiady. 

Redaktor naczelną portalu jest Aleksandra Nagel od lat działająca w segmencie lifestyle’owym m.in. w portalach Kobieta.pl, SO Magazyn, WP Kobieta, VU MAG. W pracy redakcyjnej wspierają ją Jakub Rusak, dziennikarz związany wcześniej z CKM, Playboy, Esquire czy naTemat.pl oraz Gabriela Biega, dziennikarka lifestyle, która doświadczenie zdobywała w redakcjach Kobieta.pl 
i Gazeta.pl. Treści dostarczać będą również doświadczeni dziennikarze innych serwisów PTWP.

– Tworząc Well.pl, myśleliśmy o oddechu od codzienności, spokoju i harmonii, o dobrym stylu życia, w który warto inwestować i którego tak bardzo w dzisiejszych czasach potrzebujemy. To miejsce ma być jak wizyta w SPA, relaksująca podróż czy wizyta w galerii sztuki. Well.pl pozwala odpocząć, pobudza wyobraźnię i poszerza horyzonty. Myślę, że nazwa serwisu idealnie pasuje, do tego, co w nim znajdziecie – mówi Aleksandra Nagel, redaktor naczelna Well.pl.

– Wchodzimy w nowy obszar tematyczny z projektem, który pomimo że jest zupełnie inny od naszych dotychczasowych serwisów, to świetnie wpisuje się w portfolio Grupy PTWP. Miesięcznie docieramy do 8 mln użytkowników, w większości osób zajmujących stanowiska managerskie, które na co dzień korzystają ze specjalistycznych informacji dostarczanych przez dziennikarzy naszych branżowych serwisów – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Teraz chcemy zaprosić naszych czytelników do korzystania ze źródła informacji o tym, co interesujące i wartościowe, jeśli chodzi o styl życia, wypoczynek, sztukę, rozrywkę ale także możliwości inwestycyjne – dodaje. 

Grupa PTWP jest wydawcą portali: wnp.pl, farmer.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, propertynews.pl, propertydesign.pl, portalsamorzadowy.pl oraz organizatorem spotkań biznesowych, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym. Miesięcznie serwisy internetowe Grupy PTWP odwiedza ponad 8 milionów użytkowników, a około 280 tysięcy osób subskrybuje jej branżowe newslettery. 

Zapraszamy do odwiedzenia: well.pl.

###

Informacje o Grupie PTWP

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Wydawca branżowych portali m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, portalsamorzadowy.pl, pulsHR.pl, farmer.pl oraz czasopism jak np. Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł.

Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ptwp.pl

Dodatkowe informacje:

Aneta Miler, Imago Public Relations | T. 32 608 29 85 | M. 609 880 115 | E. aneta.miler@imagopr.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum