Wdarli się do budynku, w którym mieszka Adam Niedzielski. Policja czeka na ruch prokuratury

Autor: IB • Źródło: PAP22 maja 2021 15:20

Minister Niedzielski zgłosił na policję, że pod jego domem zebrała się grupa osób, które zachowują się wobec niego natarczywie - mówi podkom. Rafał Retmaniak.

Wdarli się do budynku, w którym mieszka Adam Niedzielski. Policja czeka na ruch prokuratury
Policja przekazała już do prokuratury materiał zebrany w tej sprawie sprawie Fot. Shutterstock
  • Przed blokiem, w którym znajduje się prywatne mieszkanie ministra zdrowia, zebrała się w piątek grupa osób, które - jak mówi Niedzielski - zachowywały się wobec niego natarczywie
  • Osoby te weszły do budynku i dotarły za ministrem do drzwi jego mieszkania naruszając tym samy jego prywatność
  • Policja przekazała materiał zebrany w tej sprawie prokuraturze. W zależności od oceny prokuratury policja będzie prowadzić dalsze czynności

Jak wyjaśnił zastępca rzecznika stołecznej policji, ta przekazała już do prokuratury materiał zebrany w tej sprawie sprawie. Dodał, że do zdarzenia doszło w piątek około godziny 20.

Zdecyduje prokuratura

Jak mówił, kiedy na miejsce zdarzenia udali się policjanci, osoby, o których mowa, już się oddaliły. - Teraz cały zebrany materiał - wszystkie okoliczności - w tej sprawie zostały przekazane do prokuratury celem oceny prawno-karnej - powiedział podkom. Retmaniak. Wyjaśnił, że w zależności od oceny prokuratury policja będzie prowadzić dalsze czynności.

Portal TVP Info podał w sobotę, że kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się jego prywatne mieszkanie.

"Dlaczego jesteśmy tak traktowani?"

"My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa" - miał grozić jeden z mężczyzn. Jak ustalił portal, do incydentu doszło w Warszawie na jednym z osiedli, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie ministra zdrowia.

Z nagrania umieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że grupa kilkunastu osób - nie jest jasne, z jaką organizacją czy grupą związanych - poznała prywatny adres Niedzielskiego i zaczaiła się przed blokiem - podała stacja.

Kiedy pod mieszkanie podszedł minister, wówczas kilka osób podbiegła do niego. "Dlaczego jesteśmy tak traktowani?" - miał zwracać się do ministra jeden z mężczyzn. Intruzi weszli do bloku i wbiegli na piętro, na którym mieszka Niedzielski. Tam również próbowali zadać mu pytania, podążając aż pod same drzwi prywatnego mieszkania. Incydent był przez nich nagrywany - podał portal TVP Info.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum