"Wawrzyn lekarski” dla zespołu, którym kierował prof. Maciejewski

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 12 października 2015 16:05

W tym roku "Wawrzyn Lekarski” - najwyższe wyróżnienie Śląskiej Izby Lekarskiej - został przyznany nie pojedynczej osobie, ale zespołowi chirurgów i anestezjologów, którym kierował prof. Adam Maciejewski.

"Wawrzyn lekarski”  dla zespołu, którym kierował prof. Maciejewski
"Wawrzyn lekarski” dla zespołu, którym kierował prof. Maciejewski. Fot. PTWP

Uroczyste wręczenie statuetki odbędzie się 21 października br. w Domu Lekarza w Katowicach.

W trakcie spotkania, w którym udział wezmą również kierownicy specjalizacji wraz z nowymi lekarzami specjalistami, okolicznościowy wykład wygłosi laureat prof. Maciejewski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej.

Wyróżnienie wręczone zostanie wszystkim lekarzom, członkom teamu operacyjnego, który pod przewodnictwem prof. Maciejewskiego podjął się wdrożenia pionierskiego projektu przeszczepu twarzy, dla ratowania ludzkiego życia oraz realizacji programu planowych, rozległych zabiegów chirurgii rekonstrukcyjnej z wykorzystaniem tzw. technik mikronaczyniowych.

W odróżnieniu od wcześniej przyznanych "Wawrzynów" wręczanych za całokształt działalności, czy za wyjątkowy dorobek zawodowy , tym razem  nagroda stanowi wyraz uznania dla konkretnego dokonania docenionego przez znawców sztuki medycznej, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Wśród wyróżnionych znaleźli się członkowie dwóch, współpracujących przy zabiegach zespołów.

"Wawrzyn Lekarski"- wyróżnienie Śląskiej Izby Lekarskiej - został ustanowiony 2007 roku na mocy uchwały Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Ideą, która przyświecała jego twórcom, było uhonorowanie osób, których działalność w różnych dziedzinach, nie tylko medycznych, kwalifikuje się do kategorii osiągnięć wybitnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum