Warszawskie pogotowie: nie wzrosła liczba wezwań w związku z upałami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2019 14:55

Nie wzrosła liczba interwencji pogotowia w związku z upałami panującymi w Warszawie. Dobowo utrzymuje się na tym samym poziomie - poinformowała we wtorek (11 czerwca)  Elżbieta Weinzieher z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.

Warszawskie pogotowie: nie wzrosła liczba wezwań w związku z upałami
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak powiedziała Elżbieta Weinzieher, w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego nie zanotowano zwiększonej liczby interwencji w związku z upałami.

- Nie wzrosła liczba wezwań, dobowo utrzymuje się na tym samym poziomie - podkreśliła.

Kolejny tydzień w Polsce utrzymują się wysokie temperatury. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia dla województw: opolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego (bez południowej części), podlaskiego, podkarpackiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, małopolskiego i śląskiego (bez południowej części). W dzień temperatura maksymalna w miejscach objętych ostrzeżeniami wyniesie od 29 do 33 st. W nocy będzie spadać do 17-20 st.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem oznacza, że może stanowić on zagrożenie zdrowia i życia. Spodziewane są również zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność oraz śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. "Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych" - apeluje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z upałami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zaleca ograniczenie przebywania w pełnym słońcu, picie dużo niegazowanej wody, niewychodzenie - jeśli nie ma takiej potrzeby - z domu oraz unikanie wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. Nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu - przyspieszonego oddechu, temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy - należy szukać pomocy, dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 999.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum