Warszawiacy "wychodzili" ponad 700 tys. złotych na cele charytatywne

Autor: PAP, KLX/Rynek Zdrowia • • 11 września 2011 16:54

Po raz siódmy w Polsce startował ECCO Walkathon, największy na świecie spacer charytatywny. Za każdy przebyty kilometr, firma ECCO z zakupionych biletów wpłaca 4 złote na konto wybranej organizacji charytatywnej. W Warszawie ponad 19 500 osób "wychodziło" 706 800 złotych.

Warszawiacy "wychodzili" ponad 700 tys. złotych na cele charytatywne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Każdy, kto wziął udział w ECCO Walkathonie, mógł wesprzeć trzy organizacje charytatywne: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które otrzymane pieniądze przekaże na wsparcie Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu "Puchatek" w Biłgoraju, Fundację TVN "nie jesteś sam" oraz Fundację Radia ZET, która zakupi sprzęt medyczny ratujący życie najmłodszych pacjentów Kliniki Kardiologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Mechanizm akcji jest niezmienny od siedmiu lat – za każdy przebyty przez uczestnika kilometr, firma ECCO wpłaca 4 złote na konto wybranej przez niego organizacji charytatywnej. W tym roku do wyboru były dwie trasy - sześcio- i dziesięciokilometrowa.

ECCO Walkathon to największy na świecie spacer charytatywny. Impreza jest organizowana już od 1999 roku, początkowo w ojczyźnie firmy ECCO – Danii - później także w Szwecji, Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, a od siedmiu lat również w Polsce. Istotą ECCO Walkathonu jest aktywne spędzenie czasu wśród przyjaciół i rodziny, a przede wszystkim niesienie pomocy potrzebującym.

 

 

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum