Warszawa: wyjątkowa aukcja charytatywna "Bioniczne rewolucje"

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2020 21:06

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki wraz z zespołem lekarzy i naukowców pracujących nad stworzeniem bionicznej trzustki oraz Domem Aukcyjnym Art in House organizują drugą edycję nietypowej aukcji charytatywnej, gdzie zamiast zwyczajnych obrazów, będzie można wylicytować niezwykłe fotografie spod mikroskopu. Aukcja "Bioniczne rewolucje" odbędzie się 12 marca w Warszawie.

FOT. fundacjabirn.pl

Zdjęcia powstałe w trakcie prac nad bioniczną trzustką zabiorą odbiorców w głąb wydrukowanego narządu. - Każde kolejne zdjęcie to fragment historii. Historii o ludziach z pasją, którzy chcą odkrywać „białe plamy” na mapie nauki, a dzięki temu ratować zdrowie i życie milionów - opowiada dr hab. med. Michał Wszoła, kierownik projektu.

Za pomocą tego niekonwencjonalnego i nowatorskiego połączenia nauki ze sztuką, Fundacja chce popularyzować osiągnięcia polskich naukowców i możliwości rozwoju współczesnej medycyny. Zebrane podczas aukcji środki zostaną przeznaczone na stworzenie Europejskiego Centrum Biotechnologii Medycznych. Nowoczesne zaplecze badawcze umożliwi naukowcom kontynuowanie badań nad bioniczną trzustką i zastosowanie tego rozwiązania w praktyce klinicznej, a także opracowywanie innych pionierskich terapii.

Aukcja „Bioniczne rewolucje” odbędzie się 12 marca w Warszawie. Inicjatywę naukowców można będzie wesprzeć także online, licytując za pośrednictwem portalu OneBid.

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki należy do nielicznej grupy światowych ośrodków badawczych, prowadzących zaawansowane prace nad biodrukowaniem tkanek i organów. Bioniczna trzustka przywróci zdolność organizmu do regulowania poziomu cukru we krwi i zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy. Zastosowanie tej terapii w praktyce klinicznej będzie jednym z największych sukcesów medycznych XXI wieku.

Przebieg i postępy w projekcie można na bieżąco śledzić na fanpage’u Fundacji na Facebooku oraz na stronie internetowej www.fundacjabirn.pl, gdzie znajdują się również informacje na temat aukcji charytatywnej.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum