Warszawa: wsparcie od banku dla CZD

Autor: KL,CZD/Rynek Zdrowia • • 07 maja 2020 17:17

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 otrzymało wsparcie finansowe od Alior Banku. Dzięki dotacji lecznica zakupi testy na obecność koronawirusa dla dzieci, które w najbliższych tygodniach będą miały przeprowadzone zabiegi w szpitalu oraz zainwestuje w projekt telemedyczny do zdalnych konsultacji z pacjentami.

Fot. Shutterstock

Za pomocą testów, lekarze zyskają pewność, co do stanu zdrowia małych pacjentów i będą mogli zachować ciągłość leczenia i przeprowadzać zaplanowane zabiegi i operacje.

-  Jesteśmy wdzięczni za przekazanie środków, które pozwolą na zakup testów na potwierdzenie obecności wirusa SARS-CoV-2. Wsparcie jest szczególnie ważne dla naszego Instytutu, ponieważ zgodnie z decyzją wojewody do naszego szpitala mają trafiać dzieci i młodzież z problemami onkologicznymi z potwierdzonym COVID-19 lub podejrzeniem zakażenia wirusem - mówi dr Marek Migdał, dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

Dodaje: - Ta inicjatywa pozwoli przeprowadzić testy u ok. 200 dzieci, które w najbliższych tygodniach będą miały przeprowadzone zabiegi operacyjne lub trafią do naszej palcówki z podejrzeniem COVID-19. Testami obejmiemy też opiekunów.

Dzięki udzielonemu wsparciu lekarze specjaliści z Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" będą mogli też zapewnić małym pacjentom lepszą opiekę poprzez telekonsultacje. To zmniejszy liczbę ich wizyt w szpitalu do niezbędnego minimum, a tym samym poprawi bezpieczeństwo. 

- System zdalnej opieki to ważne wsparcie dla naszych pacjentów, szczególnie tych mieszkających daleko od Centrum Zdrowia Dziecka, ponieważ zmniejsza liczbę wizyt kontrolnych, a lekarzom daje możliwość lepszej oceny aktualnego stanu zdrowia tych pacjentów i szybkiej reakcji, np. w razie konieczności zgłoszenia się do szpitala -  podkreśla Marek Migdał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum