Warszawa: wolontariusze na medal

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 maja 2010 21:05

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK w Żarach, stowarzyszenie zajmujące się opieką nad zwierzętami oraz grupa kobiet z Łodzi, opiekująca się dziećmi - to wolontariusze roku 2009, wyróżnieni przez Kancelarię Prezydenta.

Wyróżnienia wręczono w 31 maja w Belwederze. Kancelaria Prezydenta wyróżniła istniejącą od pięciu lat 40-osobową grupę ratownictwa specjalnego w Żarach. Grupa posiada obecnie cztery sekcje.

Przypomnijmy, że Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK „Żary” w czasie powodzi była w gotowości do wsparcia działań specjalistycznych (psy poszukiwawczo-ratownicze, płetwonurkowie, ratownicy) na terenie województwa lubuskiego lub dolnośląskiego, o czym informowaliśmy 26 maja.

Nagrodzone zostały też "Latające Babcie z Łodzi" - kobiety, zajmujące się m.in. opieką nad dziećmi, czytaniem im bajek, a także grupa opiekująca się zwierzętami.

Wyróżnienia wręczył szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. Przypomniał, że rok 2011 jest Rokiem Wolontariatu. W Gali wolontariatu uczestniczyli wolontariusze z całego kraju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum