Warszawa: weekendowy piknik m.in. dla zdrowia serca

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2016 16:20

W sobotę i niedzielę (7-8 maja) w Warszawie odbędą się otwarte imprezy plenerowe promujące zdrowie. Specjalne atrakcje będą poświęcone dobrej kondycji serca.

FOT. WUM; zdjęcie ilustracyjne

Poprzez animowane gry, interaktywne wizualizacje i prezentacje będzie można poznać zasady profilaktyki i najnowocześniejsze sposoby leczenia chorób układu krążenia.

7 maja 2016 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie w godzinach 11.00-20.00 odbędzie się 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tegoroczna edycja będzie poświęcona zdrowiu.

Wśród 900 pokazów przeprowadzonych przez 212 instytucji nie zabraknie efektownych multimedialnych wizualizacji, licznych konkursów i zabaw dla najmłodszych. Miłośnicy elektroniki i inżynierii biomedycznej dowiedzą się, jak te dziedziny zmieniły chirurgię, diagnostykę i rehabilitację.

Podczas Pikniku będzie można zobaczyć robota chirurgicznego Robin Heart, a także wypróbować interfejs łączący mózg ze sztucznymi kończynami i częściami robotów.

Natomiast w niedzielę (8 maja) w Multimedialnym Parku Fontann przy Skwerze I Dywizji Pancernej w Warszawie odbędą się obchody Dnia Świadomości Niewydolności Serca.

Od godz. 10.00 będzie tam można m.in. skorzystać z bezpłatnych badań poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiarów ciśnienia tętniczego, oznaczania lipidogramu i poziomu glukozy, a także wziąć udział w zajęciach z nauki resuscytacji przy użyciu fantomów.

Tegoroczne obchody Dnia Świadomości Niewydolności Serca obejmą trzy grupy tematyczne: „Miłe złego początki, czyli drogi prowadzące do niewydolności serca”; „Czy mam wydolne serce? Niewydolność serca - co to za choroba i jak z nią żyć?;  „Jak, kiedy i kogo leczyć inwazyjnie, gdy farmakoterapia jest niewystarczająca?”.

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia stanie się Millie bus. Obecni w nim konsultanci opowiedzą o tajnikach innowacyjnych urządzeń medycznych i odkryją przed gośćmi Millie tajemnice telemedycyny.

Wstęp na obydwie imprezy jest wolny.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum