Warszawa: warsztaty popularno-naukowe dla dzieci

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2016 13:39

Firma Bayer zaprasza dzieci i młodzież na siódmy sezon multimedialnych warsztatów popularno-naukowych o zdrowiu ludzi, zwierząt i roślin w warszawskim Salonie Zdrowia Baylab.

Pod okiem moderatorów dzieci prowadzą szereg praktycznych eksperymentów i ćwiczeń laboratoryjnych. Fot. mat. prasowe

Spotkania odbywają się w ramach cyklu Naukowych Sobót, od kwietnia do lipca i skierowane są do dzieci i młodzieży od ósmego roku życia - podaje organizator w informacji dla mediów.

Jak przekonuje organizator, popularyzację nauki powinniśmy zaczynać od najmłodszych, to oni w przyszłości mogą zostać naukowcami i zmieniać nasza planetę. Dzieci odkrywają świat z wielka pasją, myślą poza utartymi schematami. Oczywiście tłumaczenie wszystkich zjawisk przyrodniczych powinno być odpowiednio dostosowane do odbiorcy i wieku dzieci, tak aby zainteresować je nauką i pozwolić na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.

Salon popularnonaukowego Baylab zachęca dzieci do podróży w głąb świata nauk przyrodniczych i ścisłych oraz poznania innowacji mających wpływ na codzienne życie. Pod okiem moderatorów - studentów kierunków medycznych i przyrodniczych - dzieci prowadzą szereg praktycznych eksperymentów i ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz mogą przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym.

- Rozpoczynamy siódmy sezon warsztatów w Salonie Zdrowia Baylab. Od początku istnienia odwiedziło nas już ponad 14 000 osób. To najlepszy dowód na to, że angażująca i innowacyjna formuła poznawania świata nauki sprawdza się. Chcemy, aby dzieci uczestniczące w warsztatach dogłębnie zrozumiały procesy chemiczne i fizyczne jakie zachodzą w żywych organizmach - mówi Monika Lechowska, Head of Communications Bayer Sp. z o.o.

W tegorocznej edycji Baylab odbędą się warsztaty z czterech obszarów tematycznych:
• Bioróżnorodność: Skąd bierze się jedzenie?
• Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie (kardiologia)
• Koń trojański i bunt jednej komórki (onkologia)
• Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują? (okulistyka)

Pierwsze zajęcia w semestrze letnim odbędą się 2 kwietnia i będą dotyczyły bioróżnorodności. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja na stronie: www.baylab.bayer.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum