Warszawa: w sobotę odbędzie się Krwiobieg Warszawa

Autor: oprac. RR • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia15 czerwca 2021 08:00

W sobotę odbędzie się charytatywny bieg "Krwiobieg Warszawa" - poinformował miejski ratusz z okazji obchodzonego w poniedziałek Światowego Dania Krwiodawcy.

Fot. Materiały prasowe (zdjęcie ilustracyjne)

Będzie to czwarta edycja biegu w stolicy.

"Krwiobieg Warszawa" powstał z inspiracji cyklu biegów, które odbywają się w Krakowie od 2013 r. pod nazwą "Krwiobieg Kraków" i organizowane są przez Małopolski Oddział Okręgowy PCK. "Bieg jest kierowany do bardzo szerokiej grupy: od dzieci, poprzez osoby zaczynające swoją przygodę z bieganiem, seniorów, miłośników Nordic Walking na biegaczach kończąc" - informują organizatorzy.

W tym roku przygotowano aktywność dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć cel charytatywny biegu, ale nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu 19 czerwca. Aktywność jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych, minimalny dystans do pokonania to 1 km, który uczestnicy mogą pokonać w dowolnej formie - biegnąc lub idąc. Uczestnicy mogą wybrać dowolną lokalizację i pokonać dystans w sobotę lub w niedzielę. Szczegóły i link do zapisów znajduje się na stronie: http://krwiobiegwarszawa.pl/.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum