Warszawa: w piwnicach szpitala znaleziono zwłoki

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 24 lipca 2012 09:55

Na rozkładające się zwłoki mężczyzny w podziemiach Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie natrafiła ekipa robotników. Prokuratura ustala jak doszło do śmierci mężczyzny.

Ze względu na stopień rozkładu zwłok można domniemać, że ciało zmarłego leżało w piwnicach od kilku tygodni. Jak przyznaje w rozmowie z portalem rynekzdrwia.pl Piotr Gołaszewski, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego prawdopodobnie zmarły był wcześniej leczony w placówce, na co wskazują znalezione przy nim dokumenty.

- Osoba ta samodzielnie zrezygnowała z leczenia i oddaliła się z oddziału, na który została przyjęta - podkreśla rzecznik.

Jak wyjaśnia Gołaszewski mężczyzna nie był ciężko chory, został przyjęty do szpitala ze względu na bardzo trudną sytuację socjalną, w jakiej się znajdował. Ostatecznie jednak nie chciał skorzystać z pomocy lecznicy.

Szpital nie chce komentować jak to możliwe, że zwłoki przez tak długi czas nie zostały zauwazone na terenie szpitala. Rzecznik wyjaśnia jedynie, że miejsce, w którym zostały znalezione jest dostępne dla osób z zewnątrz.

- Z tego powodu zdarzały się już przypadki, gdy w pomieszczeniach tych przebywali bezdomni - wyjaśnia. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum