Warszawa: w kaplicy, w Pałacu Prezydenckim

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2010 18:35

Trumna z ciałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w niedzielę po południu została złożona w kaplicy w Pałacu Prezydenckim.

Trumnę z ciałem Prezydenta Kaczyńskiego umieszczono w samochodzie, który w kondukcie przejechał ulicami Warszawy - Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńską, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo Dmowskiego, Marszałkowską, przez Plac Bankowy, Senatorską, Miodową i Krakowskim Przedmieściem - do Pałacu Prezydenckiego.

Przejazd samochodu obserwowały tłumy warszawiaków; niektórzy rzucali na ulice kwiaty, żegnali się. Wiele osób płakało. Najwięcej osób zebrało się przed Pałacem Prezydenckim. Na niektórych ulicach kondukt przejechał w absolutnym milczeniu, na innych rozlegały się oklaski.

Funkcjonariusze policji, z którymi rozmawiała PAP, podkreślali, że nie sposób obliczyć, ile osób zgromadziło się na liczącej wiele kilometrów trasie przejazdu konduktu. Wiele osób obserwowało przejazd także z okien domów.

Ostatnim minutom przejazdu konduktu towarzyszyło bicie dzwonów, warszawiacy, zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim, śpiewali hymn narodowy i pieśń „Boże coś Polskę", rzucali kwiaty.

W Pałacu oczekiwała najbliższa rodzina prezydenta. Minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin powiedział wcześniej PAP, że w niedzielę trumna będzie umieszczona w pałacowej kaplicy i nie zostanie wystawiona na widok publiczny. Niedziela - jak mówił - to czas dla najbliższych Lecha Kaczyńskiego. Sasin dodał, że decyzja o terminie wystawienia trumny na widok publiczny ma zapaść jeszcze w niedzielę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum