Warszawa: uroczystości żałobne w sobotę w południe

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2010 09:44

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zapowiedział, że uroczystość żałobna dla uczczenia ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem odbędzie się w sobotę w południe.

Marszałek Borusewicz dodał, że w środę sprowadzone zostanie ciało ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Najprawdopodobniej trumna z ciałem ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie również zostanie wystawiona na widok publiczny. Już wcześniej marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta RP Bronisław Komorowski informował, że rodzina Kaczorowskiego zwróciła się o możliwość wystawienia trumny w Belwederze.

Jak podkreślił, pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się zapewne w niedzielę, a w następnych dniach odbędą się kolejne pogrzeby pozostałych ofiar katastrofy. Borusewicz powiedział, że rodziny dwóch, z trzech, tragicznie zmarłych senatorów wyznaczyły już daty pogrzebu swoich bliskich.

Według marszałka Senatu, Bronisław Komorowski znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, jako osoba, która przejęła obowiązki prezydenta, a jednocześnie będzie kandydatem w wyborach prezydenckich.

– Ma obowiązek zachować ciągłość we wszystkich strukturach, szczególnie, jeśli chodzi o struktury bezpieczeństwa państwa. Państwo zdaje egzamin, nic złego się nie dzieje, ta ciągłość jest zapewniona – ocenił Borusewicz. Jego zdaniem, Komorowski działa bardzo powściągliwie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum