Warszawa: uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny za przyjęciem prawa antyaborcynego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2018 16:25

Pod hasłem "Polska rodziną silna!” po raz trzynasty przeszedł w niedzielę ulicami Warszawy Marsz dla Życia i Rodziny. Podczas manifestacji postulowano m.in., "jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego prawa dzieci nienarodzonych".

Warszawa była jednym z 70 polskich miast, w których odbył się Marsz dla Życia i Rodziny; FOT. PTWP

- Byłoby wspaniale, gdyby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przyjęciem prawa, które będzie chroniło życie najmłodszych Polaków, tych którzy jeszcze się nie urodzili - mówił na rozpoczęcie Marszu prezes Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak. Fundacja jest ogólnopolskim koordynatorem marszów.

- Pamiętając o dziedzictwie naszych przodków, idziemy w marszach w całym kraju, aby wyrazić wobec władz publicznych oczekiwania - zaznaczył. Na pierwszym miejscu wymienił wśród nich, "jak najszybsze uchwalenie prawa chroniącego prawa dzieci nienarodzonych".

- Złożony w Sejmie projekt obywatelski "Zatrzymaj aborcję" nie może dłużej czekać - przekonywał. - Nie możemy dopuścić do zrównania związków jednopłciowych z małżeństwem kobiety i mężczyzny - akcentował.

- Doceniamy działania władz na rzecz wzmocnienia ekonomicznego rodzin, jednak upominamy się o ich ochronę przed demoralizacją i deprawacją. Pornografia, podważanie wartości rodziny, jako najlepszego miejsca do wychowywania dzieci, promocja homoseksualizmu i innych niemoralnych zachowań jest zagrożeniem, na które narażona jest przede wszystkim młodzież i dzieci - powiedział Kwaśniak.

Jak wskazywał, marsz w stolicy jest jednym z kilkudziesięciu takich wydarzeń w różnych punktach Polski. Podobne zaplanowano w niedzielę, oprócz Warszawy, także w ok. 70 miastach m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Warszawie, Zamościu i Żywcu.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r.; na przestrzeni 13 lat organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości.

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Stanisław Karnacewicz (PAP)

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum