×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: sportowcy wspierają pacjentów szpitali

Autor: MAK/Rynek Zdrowia15 grudnia 2015 17:04

W Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji społecznej Think positive! mającej na celu podniesienie na duchu pacjentów szpitali, a przez to wsparcie pracy lekarzy.

Warszawa: sportowcy wspierają pacjentów szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital na Banacha jako pierwszy przyłączył się do inicjatywy i otrzymał wystawę motywacyjnych zdjęć Natalii Partyki, tenisistki stołowej bez przedramienia, Jerzego Płonki, niewidomego alpinisty i Piotra Pogona, który mimo resekcji płuca po chorobie nowotworowej, bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych.

- Historie niezwykłych bohaterów akcji Think positive! wzruszają, a nawet szokują, ale co najważniejsze zarażają pozytywną energią. Widząc, jakie problemy zdrowotne i ograniczenia przyszło pokonać Natalii Partyce, Jerzemu Płonce i Piotrowi Pogonowi, ich osiągnięcia można podsumować jednym stwierdzeniem: „nie do wiary!” Swoją postawą pokazują niebywałą siłę płynącą z pozytywnego spojrzenia na życie - piszą organizatorzy akcji.

Mając świadomość jak ważna w powrocie do zdrowia jest motywacja pacjenta, Natalia Partyka złożyła bardzo osobistą deklarację: - Moje najbliższe sportowe starty, których stawką jest kwalifikacja do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, dedykuję pacjentom szpitali, aby znaleźli w sobie siłę do walki z chorobą i uwierzyli, że pozytywne myślenie to najlepsza droga, by urzeczywistniać swoje marzenia - przekonuje Natalia Partyka.
 
W ramach akcji Think Positive! 100 szpitali w całej Polsce otrzyma bezpłatną wystawę zdjęć. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 40 zestawów.

Aby zgłosić swój akces wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.thinkpositive.org.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze