MAK/Rynek Zdrowia | 15-12-2015 17:04

Warszawa: sportowcy wspierają pacjentów szpitali

W Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji społecznej Think positive! mającej na celu podniesienie na duchu pacjentów szpitali, a przez to wsparcie pracy lekarzy.

Piotr Pogon, który mimo resekcji płuca po chorobie nowotworowej, bierze udział w maratonach

Szpital na Banacha jako pierwszy przyłączył się do inicjatywy i otrzymał wystawę motywacyjnych zdjęć Natalii Partyki, tenisistki stołowej bez przedramienia, Jerzego Płonki, niewidomego alpinisty i Piotra Pogona, który mimo resekcji płuca po chorobie nowotworowej, bierze udział w maratonach i zawodach triathlonowych.

- Historie niezwykłych bohaterów akcji Think positive! wzruszają, a nawet szokują, ale co najważniejsze zarażają pozytywną energią. Widząc, jakie problemy zdrowotne i ograniczenia przyszło pokonać Natalii Partyce, Jerzemu Płonce i Piotrowi Pogonowi, ich osiągnięcia można podsumować jednym stwierdzeniem: „nie do wiary!” Swoją postawą pokazują niebywałą siłę płynącą z pozytywnego spojrzenia na życie - piszą organizatorzy akcji.

Mając świadomość jak ważna w powrocie do zdrowia jest motywacja pacjenta, Natalia Partyka złożyła bardzo osobistą deklarację: - Moje najbliższe sportowe starty, których stawką jest kwalifikacja do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, dedykuję pacjentom szpitali, aby znaleźli w sobie siłę do walki z chorobą i uwierzyli, że pozytywne myślenie to najlepsza droga, by urzeczywistniać swoje marzenia - przekonuje Natalia Partyka.
 
W ramach akcji Think Positive! 100 szpitali w całej Polsce otrzyma bezpłatną wystawę zdjęć. Do rozdysponowania pozostało jeszcze 40 zestawów.

Aby zgłosić swój akces wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.thinkpositive.org.pl.