Warszawa: spaceruj... charytatywnie!

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 września 2009 16:50

W Warszawie w sobotę (12 września) odbędzie się największy charytatywny spacer Ecco Walkathon. Każdy jego uczestnik wesprze Street Kids International, WWF lub Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Warszawa: spaceruj... charytatywnie!
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za każdy „przespacerowany” przez uczestnika kilometr firma Ecco, organizator wydarzenia, przekaże 4 zł na konto wybranej organizacji charytatywnej. Jest to piąta edycja imprezy.

Uczestnicy będą szli trasami o długości 6 i 10 km. Można je przejść nawet kilka razy, co zwiększy kwotę przeznaczoną na cele dobroczynne. Aby wziąć udział w spacerze, trzeba kupić bilet za 10 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci – podaje Gazeta Wyborcza.

Spacerowi towarzyszyć będzie m.in. koncert Patrycji Markowskiej oraz Tomka Lipińskiego. Imprezę poprowadzą: Dorota Wellman, Rafał Bryndal, Agnieszka Kołodziejska i Marek Starybrat.

– To jedna z niewielu, które mają sens. Ludzie nie przychodzą tu tylko po to, żeby się pobawić i zjeść watę cukrową – mówi Dorota Wellman. – Warszawiacy na pewno jak zwykle stawią się licznie. Młodzi i starsi, szybcy i wolni, spokojni i napaleni, początkujący i recydywiści. Wiedzą, że tu nie ma ściemy. Decydują sami, komu chcą pomóc.

W pierwszej edycji Ecco Walkathonu w 2005 r. na Agrykoli wspólnie bawiło się ponad 7 tys. osób, a już rok później Polacy pobili światowy rekord w liczbie uczestników imprezy - prawie 15 tys. uczestników. W 2007 r. było ich już ponad 18 tys. W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział ponad 19 tys. warszawiaków, którzy uzbierali 650 483 zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum