Warszawa: rowerzyści jadą dla osób z autyzmem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2011 09:47

W sobotę (21 maja) w Warszawie odbędzie się Piąty Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Osób z Autyzmem "Masa na Autyzm". Za każdy przejechany przez jednego uczestnika rajdu kilometr, Fundacja Synapsis otrzyma 3 zł na rzecz diagnostyki oraz terapii osób z autyzmem.

Warszawa: rowerzyści jadą dla osób z autyzmem

Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 14 na Polach Mokotowskich. Udział w niej jest bezpłatny. W rajdzie może wziąć udział każdy bez wglądu na wiek czy kondycję fizyczną. Warunkiem jest posiadanie roweru oraz wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony www.masanaautyzm.pl.

Uczestnicy tegorocznej "Masy na Autyzm" przejadą głównymi ulicami Warszawy - m.in. Marszałkowską, Alejami Niepodległości, przez Plac Unii Lubelskiej, Plac Trzech Krzyży do Ronda de Gaulle'a.

- Ten projekt to doskonała okazja do mówienia głośno o wciąż nierozwiązanych problemach i trudnościach, z którymi każdego dnia borykają się osoby z autyzmem i ich rodziny. "Masa na Autyzm" to także ciekawy i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu - tylko ten raz w roku można spokojnie przejechać rowerem przez centrum Warszawy - zachęca wiceprezes Fundacji Synapsis, Joanna Grochowska.

Imprezie będzie towarzyszył festyn na Polach Mokotowskich, który rozpocznie się o godz. 11. Zaplanowano m.in. koncert. Będzie także namiot, gdzie można będzie zmierzyć ciśnienie, poziom cukru czy pojemność płuc, a przed rajdem skorzystać z masażu, wykonanego przez fizjoterapeutę. Można będzie także własnoręcznie wykonać biżuterię artystyczną oraz pod okiem terapeuty stworzyć zabawkę dla dziecka z autyzmem.

W czterech poprzednich edycjach "Masy na Autyzm" wzięło udział ponad 5 tys. osób, którzy przebyli łącznie ponad 200 tys. kilometrów. Zgromadzone dzięki nim środki w wysokości 364 tys. zł przeznaczone zostały w całości na pomoc osobom z autyzmem.

Rajd organizowany jest przez Fundację Synapsis oraz zespół Warszawskiej Masy Krytycznej dzięki dofinansowaniu ze środków stołecznego ratusza. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Fundacja Orange. Tegorocznej "Masie na Autyzm" patronuje prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum