×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: ratusz wydał komunikat - największe upały przed nami

Autor: Gazeta Wyborcza, Infodent24.pl/Rynek Zdrowia07 sierpnia 2018 20:36

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, jakie wystąpią w Warszawie i województwie mazowieckim. Najgorzej będzie od środy do piątku. Temperatura wzrośnie nawet do 34 stopni.

Warszawa: ratusz wydał komunikat - największe upały przed nami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urzędnicy stołecznego ratusza ostrzegają, że upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu mogą powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia - informuje Gazeta Wyborcza.

Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci. W związku z tym urząd miasta apeluje do mieszkańców Warszawy, aby w ciągu najbliższych dni, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, unikali przebywania w nasłonecznionych miejscach. A jeśli wyjście z domu jest niezbędne, należy pamiętać m.in. o nakryciu głowy i założeniu luźnych ubrań o jasnych kolorach, które zakrywają możliwie jak największą powierzchnię ciała.

- Osoby, które mają problemy z chorobami układu krążenia i seniorzy powinni ograniczać wyjścia z budynku, pić minimum dwa litry wody dziennie u unikać spożywania alkoholu - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze