Warszawa: powstała przychodnia dla cudzoziemców

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2017 17:57

W Warszawie powstała przychodnia dla cudzoziemców. Z lekarzami można się porozumieć po angielsku, rosyjsku i ukraińsku lub skorzystać z pomocy tłumaczki.

Warszawa: powstała przychodnia dla cudzoziemców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projekt „ZależyNam” powstał z inicjatywy prywatnej przychodni CenterMed. Z bezpłatnych usług mogą skorzystać obcokrajowcy, którzy są studentami, mają Kartę Polaka, są zatrudnieni, prowadzą firmę lub posiadają ubezpieczenie w NFZ.

Przychodnia CenterMed znajduje się przy ul. Waryńskiego 10a w Śródmieściu, tuż obok domu studenckiego Politechniki Warszawskiej. W ramach projektu oferuje cudzoziemcom darmową specjalistyczną opiekę medyczną, która obejmuje: wizyty i konsultacje u internisty, opiekę pielęgniarki i położnej, skierowania do lekarzy specjalistów oraz zwolnienia lekarskie. Dodatkowo można wykonać badania laboratoryjne oraz tzw. badania obrazowe (ultrasonograficzne oraz rentgenowskie). Co ważne, obcokrajowcy mogą także skorzystać z pomocy psychiatry.

W ramach projektu „ZależyNam” wystarczy jednorazowo się zarejestrować, aby swobodnie korzystać z usług przychodni. Projekt skierowany jest do wszystkich obcokrajowców, niezależnie od ich statusu prawnego. Na miejscu każdy może się ubiegać o wydanie darmowej karty podstawowej opieki zdrowotnej.

Czytaj: www.warszawa.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze