Warszawa: pobiegną, żeby zebrać pieniądze dla dzieci chorych onkologicznie

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2013 15:38

Fundacji Bátor Tábor zbiera pieniądze na międzynarodowe obozy terapeutyczne dla dzieci chorych onkologiczne. Obozy odbywają się w węgierskiej miejscowości Hatvan. Każdego roku bierze w nich udział niemal 700 uczestników z Polski, Węgier, Słowacji i Czech.

Warszawa: pobiegną, żeby zebrać pieniądze dla dzieci chorych onkologicznie

Żeby zebrać pieniądze na organizację obozów, Fundacja Bátor Tábor proponuje udział w 8. Półmaratonie Warszawskim, Sztafecie 5x5 km i Orlen Marathonie. W ubiegłym roku zawodnicy Kompanii Wrażeń (dobroczynna społeczność biegaczy, którzy wspierają chore dzieci) zebrali w sumie 39 890 zł.

Jak wyjaśnia nam Oliwia Dusińska reprezentująca Fundację Bátor Tábor, każdy zawodnik Kompanii Wrażeń stawia sobie za cel zebranie pieniędzy poprzez zachęcenie znajomych, rodziny i przyjaciół do przekazywania drobnych kwot na konto Fundacji z podaniem imienia i nazwiska wybranego zawodnika.

Wiosną zawodnicy Kompanii Wrażeń mogą wziąć udział aż w trzech biegach. Najbliższą imprezą jest 8. Półmaraton Warszawski, który startuje 24 marca. Dzień wcześniej odbędzie się Sztafeta 5x5 km. Każda osoba, która chce uczestniczyć w tych biegach jako zawodnik Kompanii Wrażeń, musi do 28 lutego zarejestrować się na stronie www.kompaniawrazen.pl.

Kolejnym, znacznie bardziej wymagającym, wiosennym wyzwaniem dla biegaczy będzie Orlen Marathon, który wystartuje 21 kwietnia w Warszawie.

- Aby zostać członkiem Kompanii Wrażeń, nie trzeba być profesjonalnym biegaczem. Łączy nas chęć pomocy i miłość do sportu. Biegając realizujemy swoją pasję, a świadomość jednoczesnej pomocy chorym dzieciom, dodaje nam sił i energii na pokonywanie kolejnych kilometrów - przekonuje Katalin Tóth z Fundacji Bátor Tábor.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum