Warszawa: pamięci Wojciecha Lubińskiego

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2011 11:03

W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie 8 kwietnia odbyło się uroczyste sadzenie Dębu Pamięci połączone z odsłonięciem kamienia pamiątkowego dla uhonorowania doc. Wojciecha Lubińskiego.

Warszawa: pamięci Wojciecha Lubińskiego
Gen. bryg. dr. hab. Wojciech Lubiński, wybitny lekarz specjalista chorób wewnętrznych i chorób płuc, zastępca komendanta CSK MON, rzecznik prasowy i sekretarz Rady Naukowej WIM, lekarz Prezydenta RP zginął w katastrofie lotniczej prezydenckiego TU-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Na łamach Rynku Zdrowia lekarze wspominali doc. Lubińskiego jako wspaniałego człowieka, bardzo ambitnego, ale z absolutnym brakiem ducha źle pojętej rywalizacji.

- Wojtek, to człowiek sukcesu, dobry naukowiec i dobry człowiek. Już tak wiele osiągnął, więc czasami pytaliśmy go, co dalej, co jeszcze, tak wiele już masz za sobą...  - opowiada płk dr Piotr Dąbrowiecki, szef szpitalnego oddziału ratunkowego Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie, blisko współpracujący z Wojciechem Lubińskim. - A on odpowiadał: spokojnie, mam jeszcze wiele planów!

- Lubił chorych i lubił swoją pracę - pisał o Wojciechu Lubińskim w liście pożegnalnym ppłk dr med. Piotr Rapiejko, prezes Rady Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej.

- Jako zastępca komendanta szpitala był nieoceniony - wspominał Piotr Dąbrowiecki. - CSK to kombinat, 32 kliniki, godzenie niekiedy sprzecznych interesów łatwe nie jest, ale Wojtek radził sobie z tym znakomicie. Uśmiechnięty, nierzadko w żartobliwym tonie rozwiązywał złożone problemy.

Doc. Wojciech Lubiński odszedł w wieku niespełna 41 lat. Miał żonę i dwoje dzieci.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum