Warszawa: ogród zoologiczny wydał przewodnik w alfabecie Braille'a

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2019 13:59

Warszawskie ZOO wychodzi naprzeciw potrzebom osób niewidomych i niedowidzących - placówka wydała przewodnik wydrukowany w alfabecie Braille'a.

Warszawa: ogród zoologiczny wydał przewodnik w alfabecie Braille'a
Publikacja zawiera dokładnie tę samą treść, która znalazła się w tradycyjnym, drukowanym przewodniku Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Publikacja liczy 164 strony i zawiera informacje oraz ciekawostki o zwierzętach mieszkających w stołecznym ogrodzie zoologicznym. Zawiera dokładnie tę samą treść, która znalazła się w tradycyjnym, drukowanym przewodniku - informuje Rzeczpospolita.

W ub.r. powstała tam także ścieżka edukacyjna z tablicami tyflograficznymi dla osób niewidomych i słabowidzących. Składa się ona z 11 rzeźb z brązu przedstawiających zwierzęta wraz z tabliczkami opisowymi w alfabecie Braille'a oraz z dwóch tablic dźwiękowych z planem całego ogrodu. Rzeźby są rozmieszczone na terenie zoo, w okolicy wybiegów zwierząt, które przedstawiają.

Jak zapowiada dyrekcja ZOO, w kwietniu dział dydaktyczny planuje poprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych dla niewidomych i słabowidzących.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum