Warszawa: niecodzienna wystawa przy Domach Towarowych Centrum. Bohaterowie czasów COVID-19

Autor: oprac. RR • Źródło: wyborcza.pl, nangapictures.com/Rynek Zdrowia07 lipca 2021 12:19

Lekarze, technicy rtg, salowe, pielęgniarki, ratownicy medyczni - pracowali podczas pandemii COVID-19 w trudnych warunkach. Fotografowie zapraszają na wystawę "Bohaterowie" poświęconą pracownikom służby zdrowia.

Warszawa: niecodzienna wystawa przy Domach Towarowych Centrum. Bohaterowie czasów COVID-19
Bohaterami zdjęć są pracownicy pięciu polskich szpitali. Fot. httpnangapictures.com
  • W Warszawie można oglądać od środy (7 lipca) niecodzienną wystawę fotografii przedstawiających pracowników szpitali, którzy pracowali w najtrudniejszym okresie pandemii COVID-19
  • Wśród fotografowanych osób są m.in.: salowe, pielęgniarki, sprzątaczki, rehabilitanci, lekarze, technicy rtg, ratownicy medyczni
  • Z 35 portretów powstała mozaika, która zawisła w formie billboardu na elewacji Domów Towarowych Wars, Sawa i Junior w Warszawie

Bohaterami zdjęć są pracownicy pięciu polskich szpitali.

Są to: Szpital im dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, 105. Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ filia Żagań, Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o., Szpital Wolski im. dr Anny Gostyńskiej SPZOZ w Warszawie, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o .

W podzięce dla personelu medycznego i nie medycznego czasów COVID-19

„To portrety personelu medycznego i niemedycznego. Wśród fotografowanych osób są m.in.: salowe, pielęgniarki, sprzątaczki, rehabilitanci, lekarze, technicy rtg czy ratownicy medyczni. Każda z osób narażała swoje zdrowie, by pomagać chorym. A my chcieliśmy choć w tak prosty sposób podziękować im za pomoc i zaangażowanie" – napisali w zaproszeniu na wernisaż wystawy fotografowie i fotografka z kolektywu Nanga Pictures: Sławek Kamiński, Aleksander Majdański, Mirosław Pieślak, Marta Rybicka i Maciej Stanik.

Wspólny projekt „Bohaterowie” to hołd złożony wszystkim tym, którzy walczyli i walczą z pandemią COVID-19 - wyjaśnili.

Wernisaż wystawy - w środę

Z 35 portretów powstała mozaika, która zawisła w formie billboardu o wymiarach 14,5 m x 10,75 m na elewacji Domów Towarowych Wars Sawa Junior w Warszawie. Zdjęcia można również zobaczyć na stronie internetowej kolektywu.

Wernisaż wystawy odbędzie się w środę (7 lipca) o godz. 18. Domy Towarowe Wars Sawa Junior, ul. Marszałkowska 104/122. Wystawa potrwa do 31 lipca.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum