Warszawa: nad trumną Marii Kaczyńskiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2010 12:00

Tuż przed południem kondukt z ciałem Pierwszej Damy dotarł z lotniska do Pałacu Prezydenckiego.

Samolot wojskowy wylądował po godz. 10.30 na lotnisku wojskowym Okęcie.

Na lotnisku zebrała się najbliższa rodzina m.in. córka Marta Kaczyńska, szwagier Jarosław Kaczyński, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta m.in. minister Jacek Sasin, wiceszef BBN Witold Waszczykowski, przedstawiciele Kościoła, w tym kardynał Józef Glemp, prymas abp Henryk Muszyński, bp Piotr Jarecki.

Na lotnisku nie było przedstawiciela rządu, bo zgodnie z prośbą rodziny była to uroczystość rodzinna. Na lotnisku odbyła się ceremonia powitania trumny. Trumna została przewieziona z lotniska Okęcie do Pałacu Prezydenckiego tą samą trasą, którą jechał kondukt z ciałem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Maria Kaczyńska spocznie obok trumny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W kaplicy prezydenckiej odbędzie się uroczystość rodzinna, po której trumny zostaną przeniesione do Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego, gdzie będą wystawione na widok publiczny. W tej najbardziej okazałej sali odbywają się zwykle najważniejsze uroczystości z udziałem prezydenta.

Pałac Prezydencki informował już wcześniej, że hołd prezydenckiej parze będzie można oddawać do dnia pogrzebu Marii i Lecha Kaczyńskich. Trumny będą wystawione na widok publiczny także w nocy z wtorku na środę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum