Warszawa: mieszkańcy oddadzą hołd wybitnemu pediatrze

Autor: iOchota.pl/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2018 09:03

Mieszkańcy warszawskiego Rakowca i Ochoty oddadzą hołd wybitnemu pediatrze, dr Tadeuszowi Dróżdżowi, człowiekowi, który poświęcił dzieciom całe swoje życie. W uznaniu za jego bezgraniczne oddanie małym pacjentom powstanie "Skwer Słoneczny dr Tadeusza Dróżdża".

FOT. Liz West/Flickr.com (CC BY 2.0)

Dr Dróżdż był wybitnym pediatrą, człowiekiem o wielkim sercu. Większość swojego życia zawodowego poświęcił dzieciom z Ochoty i Rakowca. Jego śmierć (13 października 2017 r.) była szokiem dla wszystkich mieszkańców. Doktor zasłynął bowiem niesamowitym oddaniem i poświęceniem na rzecz każdego dziecka, za które został wyróżniony odznaczeniami: Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Przyjaciel Dzieci. Był też laureata Nagrody dla Dobra Wspólnego.

W dowód uznania i pamięci, z inicjatywy Cezarego Króla, mieszkańca Rakowca, w Warszawie przy ul. Mołdawskiej 4 zostanie ustawiony pamiątkowy głaz z tablicą poświęconą dr Dróżdżowi. Oprócz pamiątkowej tablicy pojawi się również krótka biografia lekarza, a plac zabaw zyska nazwę "Skwer Słoneczny dr Tadeusza Dróżdża".

Więcej: iochota.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum