×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa ma pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia22 stycznia 2019 16:10Aktualizacja: 22 stycznia 2019 16:11

Od poniedziałku (21 stycznia) działa w stolicy przy ul. Tarchomińskiej pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem. We wtorek z okazji przypadających w tym tygodniu dni Babci i Dziadka placówkę odwiedził prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

Warszawa ma pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci z autyzmem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Warszawa musi być różnorodna. Warszawa musi się pochylać nad wszelkimi potrzebami naszych dzieci i ich rodziców. Właśnie dlatego tego typu placówki musimy wspierać, zwłaszcza że liczba dzieci z autyzmem tak w Warszawie, jak i w Polsce rośnie. Bardzo dobrze, że powstają placówki, gdzie jesteśmy w stanie się zaopiekować dziećmi ze specjalnymi potrzebami - mówił podczas uroczystości w nowym przedszkolu Trzaskowski.

Zadeklarował, że Warszawa zawsze będzie wspierała takie placówki.

- Jesteśmy wyjątkowo wrażliwi na takie potrzeby - podkreślił Trzaskowski.

W uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka wzięli udział mali podopieczni przedszkola, ich dziadkowe i rodzice, dyrekcja placówki. Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, a prezydent miasta przekazał babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta.

Przedszkole przy ul. Tarchomińskiej powstało na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 10 przeznaczonego dla dzieci i młodzieży z autyzmem. Od kilkunastu lat mieści się tam specjalna szkoła podstawowa, która przeszła gruntowną modernizację. Od września 2018 r. uczy się tam 51 uczniów.

Nowe przedszkole ma 8 sal dydaktycznych, sale do zajęć rewalidacyjnych (terapia mowy, integracja sensoryczna, muzykoterapia). Ma też patio, wyposażone w ławeczki, i miniźródełko, spełniające rolę relaksacyjno-terapeutyczną. Z placówki korzysta 19 dzieci w wieku od 3 do 8 lat, ale docelowo może tam znaleźć opiekę 32 dzieci w ośmiu grupach. W każdym oddziale przedszkolnym jest maksymalnie czworo dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze