Warszawa: lekarze z WIM zoperowali kręgosłup Jarosława Wałęsy

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 03 września 2011 10:01

Lekarzom z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie udało się w nocy ustabilizować stan Jarosława Wałęsy i przeprowadzić operację kręgosłupa. Europoseł uległ w piątek (2 września) wypadkowi motocyklowemu.

Warszawa: lekarze z WIM zoperowali kręgosłup Jarosława Wałęsy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pierwsza operacja, którą w nocy z piątku na sobotę przeszedł polityk, a która trwała kilka godzin, była bardzo ważna. Od jej efektów zależy, czy uda się go uchronić przed inwalidztwem. Lekarze odciążali kręgosłup, który po wypadku był uciśnięty.

Syn byłego prezydenta doznał "masywnego urazu kręgosłupa". Obecnie Jarosław Wałęsa przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej, został w nią wprowadzony podczas transportu do szpitala śmigłowcem ratunkowym. Jeśli stan ogólny pacjenta pozwoli, lekarze sukcesywnie będą przeprowadzać kolejne zabiegi.

Nad zdrowiem i życiem polityka czuwa około dziesięciu lekarzy ze szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie. 

Do wypadku motocyklu, który prowadził Jarosław Wałęsa i terenowej toyoty, doszło w piątek (2 września) po godz. 15.00 w miejscowości Stropkowo pod Sierpcem (woj. mazowieckie) na drodze krajowej nr 10. Według Rafała Sułeckiego z Mazowieckiej Komendy Policji, kierowca samochodu wymusił pierwszeństwo, włączając się do ruchu.

Więcej: http://www.tvn24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum