Warszawa: książka nie tylko o pogotowiu

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2011 09:57

14 maja podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się promocja książki "Hanka Miłość Polityka" prof. Pawła Bożyka, założyciela Fundacji im. Hanki Bożyk - zajmuje się ona m.in. monitorowaniem przypadków zgonów, do których przyczyniła się niewydolność organizacyjna pogotowia.

Warszawa: książka nie tylko o pogotowiu

Fundacja powstała po tragicznej śmierci żony prof. Bożyka, do której doszło 9 lutego zeszłego roku w Warszawie. Karetka przyjechała po godzinie, mimo że do miejsca zdarzenia miała 3 kilometry. Nie można było na czas skompletować obsady. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans” wyraziła ubolewanie.

Profesor nie wystąpił z roszczeniami. Jego odpowiedzią było powołanie fundacji i napisanie książki.

- Nie chcę się na nikim mścić, nie szukam zemsty. Incydent z pogotowiem opiszę w książce. Mam już 700 stron w rękopisie. To nie będzie książka naukowa, tylko taka do czytania - mówił portalowi rynekzdrowia.pl w maju ubiegłego roku.

Tłumaczył, że ponieważ dotąd pisał wyłącznie prace naukowe, przy tworzeniu "Hanka Miłość Polityka" pomagają mu Ernest Bryl i Andrzej Zaniewski.

Jak poinformował nas przewodniczący Rady Fundacji im. Hanki Bożyk Włodzimierz Nowak, wspomniani pisarze 14 maja o godzinie 11.00 w Pałacu Kultury i Nauki (w Sali Adama Mickiewicza) przedstawią opinie o książce, znany aktor przeczyta jej fragmenty, zaś autor opowie o kulisach powstania książki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum