Warszawa: koncerty i bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach WOŚP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2016 16:24

Kilka tysięcy osób wzięło udział w biegu "Policz się z cukrzycą", który odbywa się podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Warszawiacy mogą także wziąć udział w kilkunastu koncertach organizowanych w niedzielę na Pl. Defilad.

Fot. archiwum

- Takich i podobnych biegów jest 60 w całej Polsce. Pamiętajcie: w zdrowym ciele - zdrowy duch. Za te pakiety (startowe - PAP) kupujemy pompy insulinowe - powiedział szef Fundacji WOŚP Jurek Owsiak, inaugurując bieg w Warszawie.

Bieg "Policz się z cukrzycą" odbywa się już po raz 10. Jego organizatorzy chcą przez tę akcję namówić producentów żywności, aby umieszczali na opakowaniach swoich produktów informacje o wymiennikach węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. To informacje istotne m.in. w diecie osób z cukrzycą. Bieg ma też przypominać Polakom o regularnych kontrolach i dbaniu o zdrowie.

W Warszawie w biegu "Policz się z cukrzycą" mogło wziąć udział maksymalnie 5 tys. osób, miejsca wyczerpały się już w grudniu ub. roku. Zawodnicy - aby otrzymać pakiet startowy - musieli wykupić cegiełki. Dochody ze sprzedaży tych cegiełek przeznaczono na zakup pomp insulinowych. To niewielkie urządzenie medyczne służące do ciągłego podskórnego podawania insuliny. W niedzielę pompy te uroczyście przekazano dwóm szpitalom - Bródnowskiemu w Warszawie oraz Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Olsztynie. Koszt każdej z pomp to ok. 17 tys. zł.

Warszawiacy mogą w niedzielę wziąć udział w kilkunastu koncertach, które do godz. 22 odbywają się przed PKiN. Wśród zespołów, których występ znalazł się w programie, są m.in. Afromental, Kensington, Clock Machine oraz Enej.

O godz. 20 w niebo wystrzelą farejwerki, tzw. światełko do nieba.

Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum