Warszawa: koncert charytatywny na rzecz Centrum Onkologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2011 19:08

26 maja odbędzie się charytatywny koncert w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie światowej sławy skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej, mający wspomóc warszawskie Centrum Onkologii.

Zorganizowała go założona przez Antoniego Rodowicza i Waldemara Płusę Fundacja "Tam i z Powrotem", która ma do spełnienia dwa zadania. Po pierwsze - wspieranie finansowe polskiej onkologii poprzez rozmaite formy zbiórki pieniędzy. Po drugie - działanie informacyjno promocyjne, którego celem jest podniesienie w polskim społeczeństwie świadomości i wiedzy na temat chorób nowotworowych, sposobów ich leczenia i profilaktyki.

Istniejąca od lutego br. Fundacja nawiązała współpracę z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - szpitalem mającym największe potrzeby inwestycyjne. Zgromadzone pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utworzenie terapeutycznej świetlicy dla pacjentów. Będzie także przebudowana przychodnia, która obsługuje wielokrotnie więcej chorych, niż przewidywał projekt.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum