PAP/Rynek Zdrowia | 26-05-2011 19:08

Warszawa: koncert charytatywny na rzecz Centrum Onkologii

26 maja odbędzie się charytatywny koncert w Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie światowej sławy skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej, mający wspomóc warszawskie Centrum Onkologii.

Zorganizowała go założona przez Antoniego Rodowicza i Waldemara Płusę Fundacja "Tam i z Powrotem", która ma do spełnienia dwa zadania. Po pierwsze - wspieranie finansowe polskiej onkologii poprzez rozmaite formy zbiórki pieniędzy. Po drugie - działanie informacyjno promocyjne, którego celem jest podniesienie w polskim społeczeństwie świadomości i wiedzy na temat chorób nowotworowych, sposobów ich leczenia i profilaktyki.

Istniejąca od lutego br. Fundacja nawiązała współpracę z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie - szpitalem mającym największe potrzeby inwestycyjne. Zgromadzone pieniądze mają być przeznaczone m.in. na utworzenie terapeutycznej świetlicy dla pacjentów. Będzie także przebudowana przychodnia, która obsługuje wielokrotnie więcej chorych, niż przewidywał projekt.