Warszawa: kard. Nycz odwiedził pacjentów szpitala dziecięcego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 grudnia 2018 19:15

Kard. Kazimierz Nycz odwiedził we wtorek (18 grudnia) pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego "na Banacha" w Warszawie. Najmłodszym przekazał upominki z okazji świąt Bożego Narodzenia. W towarzystwie dzieci obejrzał jasełka przygotowane przez uczniów przyszpitalnej szkoły - poinformowało PAP biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Warszawa: kard. Nycz odwiedził pacjentów szpitala dziecięcego
Fot. Flickr/Todd Wickersty (CC BY-SA 2.0); zdjęcie ilustracyjne

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, ponad setka dzieci w różnym wieku, które mogły na chwilę opuścić szpitalne oddziały obejrzała jasełka z zainteresowaniem. Po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie kard. Nycz rozdał dzieciom świąteczne upominki.

- Każdemu człowiekowi jest trochę smutno, jeśli musi zostać na święta w szpitalu, ale pamiętajcie, że będę się za was całe święta modlił - zapewnił małych pacjentów kard. Nycz. Dodał też, że w modlitwie będzie pamiętał o lekarzach, pielęgniarkach i personelu medycznym szpitala.

Metropolita warszawski odwiedził też przebywających na oddziałach małych pacjentów klinik hematologii i onkologii. Niektórzy już dzisiaj lub jutro zostaną wypisani na święta do domu, inni zostaną w te dni w szpitalu. Kard. Nycz błogosławił dzieci, rozmawiał z ich rodzicami. Jedni z nadzieją mówili mu o zastosowanej terapii, inni cieszyli się, że dziecko na święta będzie w domu, jeszcze inni żyją nadzieją na planowany po świętach przeszczep.

W Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie obecnie leczy się około 600 dzieci i nastolatków. Od trzech lat mieści się on w nowej siedzibie przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, na terenie parafii Opatrzności Bożej na Ochocie.

Stanisław Karnacewicz (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum