Warszawa: izba lekarska szuka chętnych, którzy udostępnią mieszkania lekarzom

Autor: JW, OIL Warszawa/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2020 12:57

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie prosi o kontakt osoby z woj. mazowieckiego dysponujące wolnymi mieszkaniami i chcące udostępnić je lekarzom. Jednocześnie przyjmuje zgłoszenia od członków-lekarzy, którzy w celu uniknąć ryzyka zakażenia koronawirusem swoich rodzin, chcą na czas epidemii odizolować się od bliskich.

Samorząd lekarski szuka mieszkań dla medyków na czas walki z koronawirusem; FOT. PTWP

Ogłoszenie o poszukiwaniu chętnych, którzy mogliby udostępnić mieszkania medykom, OIL w Warszawie zamieściła na swojej stronie internetowej w środę (1 kwietnia).

Poinformowała jednocześnie, że docierają do niej sygnały o zapotrzebowaniu na mieszkania ze strony lekarzy, którzy po dyżurze w szpitalu nie chcą wracać do swoich domów, chcąc zachować najwyższe środki ostrożności.

"Zapotrzebowanie dotyczy także miejsc do odbywania kwarantanny. Mieliśmy również deklaracje gotowości udostępnienia lokali przez mieszkańców Warszawy. Izba koordynuje te kontakty. Mogą zgłaszać się do nas lekarze oraz osoby prywatne i deweloperzy oferujący lokale. Za warunki lokalowe nie odpowiadamy, pomagamy zsynchronizować potrzeby z możliwościami" - pisze Izba.

Zgłoszenia poszukujących mieszkań lekarzy, jak też oferujących je osób, przyjmowane są pod numerem telefonu 22 542 83 48.

Jak informuje OIL, zgłoszonych jest już dziesięć mieszkań do udostępnienia.

Apel o utworzenie dodatkowych miejsc tymczasowego odpoczynku dla lekarzy (na czas kwarantanny bądź izolacji od rodziny) Izba przesłała tez do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum