Warszawa: francuscy studenci gościli w zakładzie produkcyjnym Anpharm

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 23 maja 2015 09:11

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Anpharm S.A., którego właścicielem jest francuska firma Servier, gościło w Warszawie studentów kierunku zarządzania oraz international business prestiżowego Uniwersytetu Paris-Dauphine we Francji. Inicjatorem spotkania była Ambasada Francji w Polsce.

Warszawa: francuscy studenci gościli w zakładzie produkcyjnym Anpharm
Podczas wizyty francuskich studentów w Warszawie

W trakcie spotkania, które odbyło się 15 maja, francuscy studenci mieli m.in. okazję poznać praktyczne strony produkcji leków podczas zwiedzenia nowoczesnych linii produkcyjnych fabryki Anpharm. Rozmawiali także o biznesowych i zarządczych zagadnieniach związanych w wytwarzaniem leków.

Była to również okazja do licznych dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat rynku farmaceutycznego w Polsce oraz na świecie.

Co roku Uniwersytet Paris-Dauphine organizuje w jednym z krajów europejskich, wizytę studyjną dla studentów kierunku zarządzania oraz international business. Ma ona na celu poznanie innych kultur. Podczas wizyty w Polsce studenci mieli też okazję spotkać się z przedstawicielami francuskich i polskich przedsiębiorstw oraz osobistościami życia politycznego i społecznego.

- Anpharm jest jednym z największych zakładów produkcyjnych w okolicach Warszawy. Wybraliśmy firmę Servier, aby pokazać studentom Uniwersytetu Paris-Dauphine, że Polska jest wyjątkowym terenem rozwoju dla prestiżowych firm francuskich - powiedział Sébastien Reymond, attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej.

Zakład produkcyjny PF Anpharm S.A. jest obecnie czwartym co do wielkości zakładem wytwórczym firmy Servier na świecie. Lokalizacja zakładu produkcyjnego na terenie naszego kraju znacznie ułatwia podmiotom należącym do Grupy zapewnienie dostępności produktów leczniczych dla polskich pacjentów. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum