Warszawa: firma meblarska szyje maseczki ochronne m.in. dla Instytutu Matki i Dziecka

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2020 20:19

Black Red White, jedna z największych polskich firm branży meblarskiej, w obliczu trudnej sytuacji epidemiologicznej w kraju rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Maseczki powstają w zakładach produkujących obicia mebli wypoczynkowych - sof, foteli, puf i narożników. Jedną z placówek, która otrzyma pomoc jest Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Maseczki do ochrony przez koronawirusem wyprodukowane przez Black Red White; FOT. IMiD

Współpraca Instytutu Matki i Dziecka z BRW sięga początku 2019 roku. Wtedy to marka wyraziła zgodę na nagranie fundraisingowego klipu „Dołóż się do łóżka” na terenie salonu meblowego Black Red White przy ul. Popularnej 75 w Warszawie. Późniejsza współpraca obejmowała badania mebli dziecięcych z oferty BRW i przyznanie wybranym kolekcjom znaku Pozytywnej Opinii Instytutu Matki i Dziecka, a zarazem poświadczenie, że są to meble bezpieczne dla dzieci.

W ramach współpracy marka przekazała również na rzecz Instytutu meble o wartości 90 tysięcy złotych w celu wyposażenia Instytutu Matki i Dziecka.

- Po raz kolejny możemy liczyć na wsparcie Black Red White. Niezwłocznie po naszym apelu o pomoc otrzymaliśmy od polskiego producenta aż 2000 sztuk maseczek ochronnych. Część z nich została wyprodukowana przez pracowników zakładów Black Red White. Dziękujemy - mówi Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Maski zostaną rozdysponowane wśród pracowników niemedycznych Instytutu Matki i Dziecka, którzy mają codzienny kontakt z pacjentami, opiekunami oraz białym personelem.

- Musimy być przygotowani na ewentualną sytuację, kiedy w Instytucie pojawi się pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Dzięki Black Red White będziemy mieli odpowiednie środki, by zabezpieczyć również personel niemedyczny - mówi dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor Instytutu Matki i Dziecka.

- Życie i zdrowie naszych pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego podejmujemy wszystkie działania, które mogą nam w tym pomóc - dodaje.

- Wiemy, jak ważne są teraz działania wspierające system ochrony zdrowia, dlatego postanowiliśmy wesprzeć Instytut Matki i Dziecka, który każdego dnia opiekuje się pacjentami onkologicznymi, dziećmi urodzonymi przedwcześnie czy z wrodzonymi chorobami genetycznymi. To grupa pacjentów, wymagająca szczególnej troski, zwłaszcza w obecnej sytuacji epidemicznej w kraju. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do przeciwdziałania rozwojowi epidemii - powiedział Michał Jaskulski, członek zarządu Black Red White.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum