Warszawa: dziennikarze zebrali "na zdrowie" 240 tys. złotych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2010 16:44

Na tegorocznym XII Charytatywnym Balu Dziennikarzy bawiło się ok. 950 gości. Zebrano 240 tys. złotych.

W auli Politechniki Warszawskiej obok dziennikarzy, ludzi świata kultury i biznesu pojawili się także politycy, m.in. prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oraz sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Charytatywny Bal Dziennikarzy organizowany jest od 1998 roku przez fundację o tej samej nazwie. Co roku uczestniczy w nim ok. 800-1000 gości. Fundacja wspomaga zarówno placówki opieki zdrowotnej, jak i instytucje opieki społecznej, domy dziecka i organizacje osób niepełnosprawnych, związane z opieką nad dziećmi.

Przy okazji podejmowanych przez Fundację działań, takich jak coroczne bale, pikniki czy spektakle teatralne, np. "Kot w butach", grany przez dziennikarzy w warszawskim Teatrze Buffo, zebrano dotychczas łącznie ponad 2 mln zł. Wśród placówek, które otrzymały pomoc, były m.in.: Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Profesora Antoniego Gębali w Lublinie, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Towarzystwo Nasz Dom i domy dziecka.

Dochód z ubiegłorocznego XI balu (ok. 180 tys. zł) przeznaczono m.in. na wsparcie fundacji, które działają na rzecz rodzin zastępczych, w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim.

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy jest organizacją non profit.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum