Warszawa: chcą pikietować Szpital Bielański; chodzi o aborcje

Autor: Niezależna/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2012 09:51

W czwartek (9 lutego) o godzinie 11.00 przed Szpitalem Bielańskim w Warszawie odbędzie się kolejna pikieta przeciwko aborcjom płodów z podejrzeniem zespołu Downa.

Przedstawiciele fundacji „Pro - Prawo do życia” przekonują, że na całym świecie odbywają się takie manifestacje pod klinikami aborcyjnymi.

Ponieważ w Polsce nie ma takich szpitali, wybrali Szpital Bielański, gdyż - jak twierdzą - prof. Romuald Dębski, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w tym szpitalu, wypowiadał się na łamach prasy o przeprowadzanych na tym oddziale zabiegach aborcji płodów z zespołem Downa.

To w tej klinice umożliwiono kobiecie aborcję płodu podejrzewanego o zespół Downa, gdy wcześniej takiego zabiegu odmówili jej lekarze w  Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Czytaj. Poznań: odmawiając aborcji płodu z zespołem Downa, lekarze wywołali dyskusję

Wówczas głos w tej sprawie na łamach „Gazety Wyborczej” zabrał ordynator oddziału, który przyznał, że na prowadzony przez niego oddział trafiają kobiety z całego kraju, które nigdzie indziej nie znajdują pomocy. Kobieta była pierwszą pacjentką, u której lekarze na piśmie stwierdzili, że zespół Downa to nie jest „ciężkie i nieodwracalne upośledzenie płodu”.

Więcej:  http://niezalezna.pl/

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum