Warszawa: bezpłatny transport na wybory dla osób niepełnosprawnych; zgłoszenia do 27 czerwca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2020 18:50

Warszawa zapewnia bezpłatny transport na wybory prezydenckie dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami - poinformował we wtorek (23 czerwca) stołeczny ratusz. Zgłoszenia od mieszkańców wymagających specjalistycznego przewozu przyjmowane będą do 27 czerwca.

Warszawa: bezpłatny transport na wybory dla osób niepełnosprawnych; zgłoszenia do 27 czerwca
Zgłoszenia od mieszkańców wymagających specjalistycznego przewozu przyjmowane będą do 27 czerwca. Fot. Archiwum

Urzędnicy przekazali, że z usługi bezpłatnego dowozu mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia są przyjmowane do 27 czerwca do godz. 15.00, telefonicznie pod numerami telefonu: (22) 298 59 00 i 720 915 300 lub poprzez e-mail pod adresem: bus@specjaltrans.pl.

W przypadku ewentualnej II tury wyborów prezydenckich zgłoszenia będą przyjmowane do 11 lipca do godz. 15.00.

"Dowóz osób do lokali wyborczych będzie realizowany przez Usługi Transportowe Marek Włastowski" - podał ratusz.

Wcześniej stołeczna straż miejska informowała, że mieszkańcy Warszawy, którzy mają problemy z poruszaniem się, ale zarazem nie wymagają specjalistycznego transportu, w dniu wyborów będą mogli zgłaszać się do Straży Miejskiej, która zorganizuje im przewóz do punktów wyborczych.

Jak podawała Straż Miejska, zgłoszenia będą przyjmowane w niedzielę pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu 22 598 69 29 od godz. 7 do 19. Czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących.

W radiowozach będą przyłbice, maseczki, rękawiczki, termometry oraz płyny do dezynfekcji. Osoby korzystające z transportu na wybory nie posiadające odpowiednich środków bezpieczeństwa otrzymają takowe od funkcjonariuszy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum