Warszawa: Szpital Praski z certyfikatem leczenia bez bólu

Autor: KL,UMW/Rynek Zdrowia • • 02 października 2020 11:43

Szpital Praski p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie otrzymał akredytację placówki, która leczy bez bólu . Tytuł „Szpital bez bólu” został jej przyznany w pełnym zakresie, co oznacza, że wszystkie oddziały zabiegowe i niezabiegowe posiadają wysokie standardy uśmierzania bólu.

Warszawa: Szpital Praski z certyfikatem leczenia bez bólu
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Certyfikat został przyznany Szpitalowi Praskiemu po prezentacji dokonanej przed komisją akredytacyjną oraz kontroli wymaganej dokumentacji. Tytuł przyznawany jest na trzy lata - placówka od 2017 roku posiadała certyfikat leczenia bez bólu dla oddziałów zabiegowych i właśnie uzyskała ponowną akredytację, tym razem dla całego szpitala.

-  Dbamy o to, aby każde leczenie było jak najmniej bolesne - mówi Paweł Rabiej, zastępca prezydenta Warszawy, odpowiedzialny za miejską politykę zdrowotną. - Uzyskanie certyfikatu, który jest prestiżowym wyróżnieniem, to ważna informacja dla wszystkich pacjentów. W Szpitalu Praskim na oddziałach pooperacyjnych i zabiegowych obowiązują standardy uśmierzania bólu pooperacyjnego, a na oddziałach niezabiegowych są one stosowane w odniesieniu do leczenia bólu przewlekłego - podkreśla wiceprezydent.

Jednym z warunków otrzymania certyfikatu jest przeszkolenie całego personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, którym w Szpitalu Praskim objęło ponad tysiąc pracowników. 

Program „Szpital bez bólu” został zainicjowany w 2010 roku przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Certyfikat jest przyznawany placówkom, które spełniają odpowiednie kryteria leczenia bólu. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum