Warszawa: Praga Północ statystycznie najmniej zdrową dzielnicą

Autor: Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2011 18:55

Warszawiacy z Pragi Północ nie tylko częściej niż pozostali mieszkańcy stolicy zapadają na nowotwory i choroby serca, ale też najczęściej popełniają samobójstwa, częściej niż inni mieszkańcy innych dzielnic giną również w wypadkach komunikacyjnych.

Warszawa: Praga Północ statystycznie najmniej zdrową dzielnicą
W porównaniu z Wilanowem, gdzie samobójstw jest najmniej, mieszkańcy Pragi Północ giną z własnej ręki dziesięciokrotnie częściej.

Średnia długość życia Polaków to 71,3 lat dla mężczyzn i 80 lat dla kobiet. Jak wynika z badań Eurostatu, średnia długość życia Polek jest już zbliżona do przeciętnego trwania życia obywatelek niektórych państw Europy Zachodniej. Do Dunek brakuje Polkom tylko jeden rok, a do Brytyjek nieco ponad dwa lata.

Różnica w średniej długości życia między Polską a pozostałymi krajami Europy jest znaczna w przypadku mężczyzn. 71,5 roku przeciętnego trwania życia to o ponad rok mniej niż u mężczyzn w Albanii i o ponad osiem lat mniej niż wynosi średnia długość życia Szwedów i Holendrów.

Z raportu "Stan zdrowia mieszkańców Warszawy w latach 1999-2008" wynika, że już teraz warszawiacy mieszkający w niektórych dzielnicach żyją dłużej niż przeciętni mieszkańcy Unii Europejskiej. Dotyczy to mieszkańców Wilanowa, Ursynowa, Bemowa i Wesołej.

Więcej: www.wiadomosci.wp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum